הודעות

הורים ומורים יקרים

חדש במדור  'משחקים' – הוספתי רשימה של משחקי חשיבה קנויים מומלצים, עתיקים וחדשים, אם תיאורים קצרים, ביניהם בול פגיעה, רברסי, מנקלה וסט. לחלק מהמשחקים הוספתי קישורים למשחקים שניתן לשחק אונליין.

על האתר

אתר זה מלווה את הספר מתמטיקה – מה הבעיה? ספר להורים על מתמטיקה לילדים". מומלץ להשתמש באתר זה כתוספת לספר. הספר והאתר מראים איך הוראת המתמטיקה יכולה וצריכה להיראות, ומציעים לכם, ההורים, דרכים חדשות להסתכל החינוך המתמטי של ילדיכם, ורעיונות פשוטים ויפים שיכניסו אתכם לעניין.

באתר ניתן למצוא בין היתר:

  • מידע שיעזור לכם לעבוד עם ילדיכם על נושאים מתמטיים שונים
  • הוראות וציוד למשחקים חינוכיים ופעילויות אחרות.
  • רשימת ספרות ילדים שניתן לקשר לנושא המתמטיקה
  • דרכים בהן עולמנו הוא עולם מתמטי

הספר "מתמטיקה – מה הבעיה?"

"מתמטיקה – מה הבעיה? ספר להורים על מתמטיקה לילדים" מבקש להכניס הורים בסוד תחום החינוך המתמטי שעד עכשיו היה נחלתם של מורים ואנשי חינוך.
הספר עוסק בדרכי הוראת המתמטיקה שמתאימות בעיקר לילדי גן ובית ספר יסודי, אך עקרונות רבים בו תקפים לכל רמות הלימודים. הספר מדגים כיצד הוראת המתמטיקה יכולה וצריכה להיראות — תמונה שהיא שונה מאוד מהניסיון שהיה לנו כשלמדנו בבית ספר, ולעתים קרובות גם לזו של ילדינו בבתי הספר של היום.
הורים המודעים לאפשרויות הפשוטות, ההגיוניות והיפות של החינוך המתמטי יוכלו לעזור לילדיהם על ידי העיסוק המשותף שלהם במתמטיקה בחיי המשפחה, וגם על ידי תמיכתם במאמצי מורים, בבתי ספר ובמערכת החינוך להתקרב לדרכי הוראה שיקדמו את ההבנה המתמטית של תלמידיהם ויחבבו עליהם את הנושא.

רכישת הספר

ניתן לרכוש את הספר באתר ההוצאה לאור "מדיה 10 הוצאה לאור" או באתר "צומת ספרים"